Bugun...


Gülbin Tomris /Astrolog

facebook-paylas
Bu Yeniay Hayatımızda Sonbahar Temizliği Yaptıracak...
Tarih: 09-09-2018 21:50:00 Güncelleme: 10-09-2018 13:12:00


9 Eylül 2018 Pazar günü saat 21:02’da gerçekleşecek olan Başak burcundaki Neptunyen yeniayı, bize kıyı köşe bir sonbahar temizliği yaptıracak...

 

Merhaba, 

Öncelikle bu yeniay ile ilgili yararlandığım teknik bilgiler şöyle:
* Haritanın element dağılımı: Harita toprak elementinden oluşuyor, çok az da su elementi var.
* Haritanın nitelik dağılımı: Öncü, sabit ve değişken nitelikler eşite yakın değerlerde.
* Ay ve Güneş 17 derece Başak burcunda 6.evde kavuşuyor
* Yeniay derecesi Balık burcundaki Neptün retro harekette ve 12.evden karşıt ve 7.evdeki Jüpiter Akrep’den de sekstil açı alıyor.
* Neptün Jüpiter ile üçgen açı yapıyor.
* 6.evi Başak burcu temsil ediyor, yöneticisi Merkür yine Başak burcunda ve 5.evde.
* Merkür Thuban sabit yıldızı ile kavuşum yapıyor
* Haritanın Rank’ı Mars 29 derece 45 dakika ile Oğlak burcunda, 10.evde
* Haritanın yükseleni 0 derece Boğa, yöneticisi Venüs 0 derece Akrep burcunda 7.evde.
* Venüs yükselen derecesi, Uranüs ve Şans noktasından karşıt açı alıyor, KAD ve GAD ile kare açı yapıyor. Bu ise büyük kare açı kalıbını oluşturuyor.
“ Merkür, ASC+Uranüs+Şans noktası kavuşumu ve Satürn arasında da toprak elementinde büyük üçgen açısı mevcut.


Toprak elementi dünya nimetlerinden faydalanmak, köklenmek, ayağı yere sağlamca basmak için, varoluşun farkına varmak konularında ve değişen durumlar karşısında hızlıca pratik ve somut çözümler getirebilmeyi sağlayan gayet gerekli bir element iken bu yeniay haritasındaki çok yoğun vurgusu güvenli alanda olmayı, garantici, sağlamcı davranmayı, neredeyse karşılaştığı her durumu çözümleme öncesinde sağlamasının da olup olmadığna dair kuşkular duyabilmeyi, (mehter marşıyla hareket eder gibi bir ileri iki geri) korka korka ilerlemeyi, takıntılı davranışların ve eleştirinin ayarını kaçırabilme gibi gölge yanlarını da ortaya çıkartabilir. 

 

Haritada az biraz da su elementinin olması sanki toprağın kuru kalmaması biraz da olsa ıslanması için olabilir diye düşündürüyor. Bu da yoğun toprak elementi vurgusunun gölge yanlarının biraz olsun yumuşamasına yardımcı olabilir.
Güneş ve Ay’ın Başak burcunda yeni bir ay doğurmaya hazırlanmasının 6.evde gerçekleşmesi, genel anlamda 6.ev konularında bir takım yeni oluşum ve düzenlemelerin içinde olunacağını anlatıyor. Yeniayın tam karşısındaki Neptün’den karşıt açı alıyor olması bu yeniayın Neptünyen diye anılmasına sebep oluyor.

 

HAYATINIZI ARINDIRMAK İYİ GELECEK

Yeniay zamanlamasında gündeminizdeki konular, iş yapma ve çalışma koşullarınız (illa bir işyerinde çalışıyor olmanız gerekmiyor evde oturuyor, ev hanımı ya da ev adamı iseniz de evi temizleme ve yemek yapma vs ile ilgiili konularınız,koşullarınız), çalışanlarınız, elemanlarınız, taşeron işçiler, ev işlerindeki yardımcılarınız, hizmet etme şekil ve tavrınız, hastalıklarınız ve bedeninizdeki zayıf noktalarınız, bedende barsaklarınız ve boşaltım sisteminiz, ecza dolabınız, içindeki ilaç ve malzemeleriniz, kiracılarınız ve onlarla olan ilişkileriniz, evcil hayvanlarınız, küçükbaş hayvanlarınız ve onlar ile olan ilişkileriniz, evinizdeki veya işyerinizdeki temizlik ve düzenleme alet ve malzemeleriniz vb. olacak.

 

Bu kişiler, konular ve alanlarda yeni düzenlemeler, temizlenmeler, arınmalar, şifa çalışmaları yapmak, ilişkilerin koşullarını, şartlarını iyileştirmeye ve/veya düzenlemeye çalışmak, ortaya çıkmış ya da çıkacak olan sağlık sorunlarının üzerine bir büyüteç ile eğilmek, tüm sağlık sorunlarını detaylarına kadar incelemek, (benim de yaptığım gibi) sağlığınızı düzenleyecek bir detoks programına başlamak, tüm bu konularda herhangi bir adım atmadan önce de çok titiz bir şekilde araştırma yapmak, yaptığınız analizleri kağıt üzerinde masaya yatırmak, kılı kırk yarmak hata yapıcam diye ödü patlamak, layıkı ile yapabilme çabası içinde öyle mi yapsaam böyle mi yapsaam kuşkusu içinde bir arada bir derede kalmak ve çözümü bulduğunda da elbette karınca gibi çalışmak…

 

Bu davranış şekillerinin size çok uygun olmadığını düşünüyor olabilirsiniz ama farkında olsanız da olmasanız da yeniay ile birlikte hayatınızda 6.ev konuları birdenbire ilk sıraları alacak ve o konuları bir Başak edası ile halletmeniz için size belli bir süre tanıyacak. yaptınız yaptınıızzz… Ama velev ki yapmadınıızz ... Amaaan yok ya bişiy olacağı yok yine yukarda toplaşır bir ara düzen gezegenleri o zaman yaparsınız diycem ama öyle olmuyor ittiriyorlar insanı arkadan...:)

 

Peki bu süre ne kadar diye soracak olursanız: Yeni ayın ilk ışıklarını gördükten itibaren (ilk birkaç gün daha yoğun olmakla birlikte) 10-15 gün. Eğer şimdiden bu etkiler altına girdiyseniz de şaşırmayınız, kendi doğum haritalarınızda benim gibi yaklaşan açınız var ise (Ay’ın Güneşe yaklaşmasından bahsediyoruz) etkileri öncesinden hissedebilirsiniz.

 

YENİYE YER AÇIN

Yeniay burcunun yükselen gezegeni Merkür Thuban sabit yıldızı ile kavuşması, (yukarıda anlattığım) 6.ev konularında temizleme, düzenleme, arınma vs sırasında, sahip olduğunuz hazinenizin farkında olmanız onu saklamayı düşünmek yerine paylaşmayı, vermeyi, yeniye yer açmayı deneyimlemeniz için etkili olacak. Yani “biteceek” diye kuşku duyup korkmak yerine paylaşarak, vererek bolluk ve bereketinizin çoğalmasını izlemeniz bekleniyor. “Eski, kullanmadığınız, size artık hizmet etmeyen, eşyalarınızı, giysilerinizi vs ihtiyacı olan işine yarayacak olanlara verin, satın ya da atın, yeniye yepyeniye yer açın.”

 

Mars 29 derece 45 dakika ile Oğlak burcunda 10.evde yerleşimde. Mars Oğlak burcunda yüceldiği konumdadır. Ve Oğlak burcu etkileri tüm hücrelerine işlemiş yapabileceklerini son raddesine kadar yapabilecek kadar hırslı veya gölge yanında kendi enerjisindeki bu patlamayı anlayamayıp içine çekilebilir, pasif durumda kalmayı seçebilir. Peki nedir Mars Oğlak: Çalışmak, çalışmak, çalışmaaak…. Nasıılll: Disiplinli, düzgün, gayet istikrarlı, kontrollü, kurallara sadık, satranç oynar gibi, hmm şimdi ben bunu yaparsam o da bunu yapar ben şöyle yapıyım böyle olsun filan diye diyeee gelecek 5 yılını excel tablosuna yatırır zamanı gelen olayları "tik"ler ya da siler, ilmek ilmek örer taa ki kazak bitene kadar...

 

Mars Oğlak zaten karşılaştığı olaylarla bu şekilde başaçıkar ama bir de 29 derece etkilerinde olduğunda bu durum üzerinde çalıştığı konuda bir Güneş gibi parlamasına sebep olacak şekilde yoğun olacaktır. Mars’ın aldığı açılar sayesinde tüm bu çalışma prensiplerini kendinize ve ilişkilerinize ragmen gerçekleştirmeniz sizi başarıya giden yola ve rotaya yerleştirecek.

Mars’ın bu güçlü etkisi sizin kendi doğum haritalarınızda da Oğlak ile temsil edilen alanlarda da etkili olacak ve çabalarınızın sonuçlarını aslında en nihayetinde kendi haritanızdaki o evin konularında almış olacaksınız.

 

Yalnız bazen bu derece tam tersi bir etki de yapabilir ve kişi hiçbirşey yapmak istemeyebilir, elini kolunu kaldıracak gücü olmayabilir; sizi de böyle etkiler ise belki de yapmanız gereken bir çalışma yoktur. Siz farketmeseniz de depoladığınız bu enerjiyi örneğin spor yaparak çıkartabilirsiniz bedeninizden. Sonbaharın serinliğinde bulabildiğiniz ağaçlık ortamlarda yürüyüşe, koşuya çıkabilir kendi enerjinizi pozitif bir şekilde hayata aktararak geçirebilirsiniz bu günleri…

12.evde, Balık burcundaki Neptün bilmediğiniz, tanımadığınız ya da siz farkında olmadan arkanızdan iş çeviren kişilerle olan ilişkilerinizde aldanma, aldatılma enerjisi verdiği gibi fazlasıyla fedakar olmayı da getirirken Jüpiter Akrep’den aldığı uyumlu açı bu etkileri büyütebileceğini gösteriyor. Bu açıya 10.evdeki Pluton’un uyumlu kontağı, her ne yaşayacak iseniz yaşayacağınızın kriz oluşturacağını ama bu krizden öğrendiklerinizden (tabii farkındalık getirirse) güç kazanabileceğinizi ve yaşayacağınız deneyimle ilgili hayatınızın görünen büyük resminde bir değişim dönüşüm yaşama şansı getireceğini de gösteriyor.

 

Neptün’ün Yeniay derecesine yaptığı sert kontağını yumuşatmak için gerçeklerin farkına varabilmek için Neptünyen etkileri kullanabilirsiniz. Kendi içinize dönebilir, inanç sistemleriniz doğrultusunda yoga, meditasyon yapabilir, namaz kılabilir, dua edebilirsiniz. Ya da doğanın içinde özellikle, deniz göl dere kenarına gider ve sadece orada varoluşunuzun farkındalığında olabilir, belki de bir yaprağa bir dala yakından bakabilirsiniz…

Yükselen Boğa güvenli alanda olmayı (gölge yanı varolana sıkı sıkıya tutunmayı), yöneticisi Venüs Akrep burcunda 7.ev girişinde romantik ve iş ortaklarınız, açık seçik bildiğiniz düşmanlarınız, size danışmanlık yapan kişiler ile ilgili ya da hukuksal dava, anlaşma veya kontratlarınız hakkında bilmediğiniz, farkında olmadığınız belki de hiç haberiniz olmadığı bir durumun aniden meydana gelebileceğini gösteriyor

Venüs, ASC+Uranüs+Şans noktası kavuşumu, Kuzey Ay Düğümü (KAD) ve Güney Ay Düğümü (GAD) arasındaki büyük kare açı kalıbı kendiniz, ilişkileriniz & ilişki kurma biçiminiz ile ilgili zaten bildikleriniz (bu dünyaya gelirken atalarınızdan getirdikleriniz ya da reenkarnasyona inanıyorsanız önceki hayatınızdan ) ve gitmeniz gereken hayat yolunuzun amaçları konusunda birtakım zıtlıklar oluştururken bu alanlarda farkındalık sahibi olmanıza ve bu konulara bakışınızda gelişim sağlamanıza yardımcı olacaktır. ‘Güvenli alanda olmak & kriz yaşamak, gücünü farketmek & özgür, bağımsız davranmak & görünmek, sahneye çıkmak” bu dönüştürücü etkiye sahip dörtlünün “özlü sözleri” olacaktır.

 

SORUMLULUKLAR SOMUTLAŞACAK

Merkür, ASC+Uranüs+Şans noktası kavuşumu ve Satürn arasındaki büyük üçgen açısı, hayata, çevrenize, etrafınızdaki insanlara bakış şekliniz, hak, hukuk, adalet konularında inanç sistemleriniz ilgili kendinizi disiplin altına almayı amaçlayacağınızı, bunu gerçekleştirmekde şanslı olacağınızı, beklenmedik süprizler yaşayacağınızı, ama sizi güvende istikrarllı koşullarda tutacak şekilde iletişim kurabileceğinizi, bilgi edinebileceğinizi, mantığınızı kullanabileceğinizi ve bunun size somut sonuçlar getireceğini anlatıyor.

Konuşarak anlaşmanın, bilgi alıp vermenin, haberleşmenin, imzalar atmanın, iletişim sayesinde genişlemenin yani Merkür ve Başağın halayın başını çektiği bir Yeniay sayesinde hayatınızdaki sorumluluklarınızın somutlaşacağı başlangıçlar yapabileceksiniz.

Özetle: Gerçekler ve kendiniz ile yüzleşeceğiniz, komplekslerinizi kıracağınız, kendinizi kendi zihin karmaşanızdan arındıracağınız bir Yeniay: Genel olarak 6.evin sizi ilgilendiren konularında, özel olarak kendi doğum haritanızdaki Başak burcu ile simgelenen evin konularında varolan koşulları, düzeni, inanç kalıplarını farkedip düzeltip düzenlemek, temizleyip, paklamak, arınmak, şifalanmak için çoook çalışacağınız; çalışırken yeniayın size sunacağı şahane doping enerjilerini arkanıza alabileceğiniz yeniye yepyeniye doğru adımlar atabileceğiniz…

 

YETER Kİ KENDİNİZE İNANIN

Peki nee zamana kadar bööyle deli gibi çalışacağız diyorsanız bu satırları okurken: Elbette hep değil yoğun dönemi yeniayın etkileri boyunca en az 3-4 en fazla 15 gün, sonrasında sizin haritanızın özelinde giderek azalan ve yerine oturan etkilerle. 

Ama merak etmeyin sizi birşeyleri değiştirmeye iten bu enerji sistemleri size bunu yapabilme gücü verecek farkında olarak ya da olmayarak üstesinden gelebileceksiniz. Yeter ki siz kendinize inanın ve güvenin. Ve elbette ki tüm bu çabalarınız sırasında en önce kendi sağlığınızı gözetin ve dikkat edin.

Ne kadarı mümkünse o kadarını hayatınıza alabilme, şifalanabilme niyetleri ile…

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU

Web sitemize nasıl ulaştınız?


GÜNLÜK BURÇ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI