Bugun...


Hacer Aydın / Gezgin - Fotoğrafçı

facebook-paylas
İlk Merhaba
Tarih: 19-08-2018 10:55:00 Güncelleme: 19-08-2018 10:55:00


Sitenin kurucusu ve aynı zamanda sahibi sevgili arkadaşım Dilek Kaykılar'la konuşurken aniden "sen de yazsana" dedi. Aaa becerebilir miyim, yapabilir miyim, ama bana yardım edersen deniyebilirim dedim ve şimdi deniyorum.
 
Bugün biraz havadan sudan yazarak sadece merhabalaşalım. Merhabaya birazcık sosyal medya ve insan ilişkilerinden başlamak istiyorum. İnsanlarla konuştuğumda hemen hemen herkes şikayetçi bu sanal dünyanın sanal insanlarından. Bir yandan da bu kadar taraflı basının yanında tek haber kaynağımız sanal medya oldu. Bu nedenle gerçek haberlere ulaşmak da oldukça önemli. İnsanlara baktığımızda ise aynı insanın bir sosyal medya kişiliği birde gerçek kişiliğini görüyoruz. Sosyal hayatta kusursuz kimliğini oynarken gerçek hayatta tam tersi olabiliyor. Gerçek her zaman iyidir, insana ayna tutar. Bir nevi o aynada kendini görürsün. 
 
Bu sene Ocak ayında Himalayaların eski uygarlıkları ile ilgili açmış olduğum fotoğraf sergimde söyle demiştim. "Biz modern insan paranın insanı mutlu ettiğini, ya da paralı insanın hep mutlu olduğunu düşünürüz. Hayatımızı kolaylaştıran son model teknolojik ürünlere sahip olan biz yine doymayız ve hep bir üst modeli isteriz. Alırız da, ama onu ödeyene kadar mutsuz oluruz. Tam öderiz doyumsuz ruhumuz bu sefer başka bir şey ister. İnternetimizle dünyayı fethederiz. Gerçek olanı unutur, sanalda yaşarız. Sonunda kalabalıklar içinde yapayalnızızdır. Sonuç; koca bir MUTSUZLUKTUR.
 
Gittiğim, gülen güzel yüzlerin yaşadıkları kadim topraklarda hayatı kolaylaştıran hiçbir modernlik yok. Hayat gerçekten çok zor oralarda. Her türlü işi elleriyle yapıyorlar. Ulaşım için ayaklarını kullanıyorlar. Sularını çeşmelerden kovalarla taşıyorlar. Daha iyisini, daha üst modelini bilmedikleri için istemiyorlar. Doğa ananın sunduklarıyla yetiniyorlar. Sanalda yaşamak yerine komşularıyla, arkadaşlarıyla, aileleriyle paylaşarak gerçek alemde yaşıyorlar. Akşamları toplanıp yanan sobanın ışığında kahkahalar eşliğinde sohbetler ediyorlar. Birbirlerine, doğaya, yaşayan her türlü canlıya saygı sevgi duyarak yaşayan bu insanlar, aslında biz modern insandan daha üstün bence. Çünkü bizim sahip olmadığımız ya da bir zamanlar sahip olduğumuz birçok değere sahipler ve MUTLULAR, GÜLÜYORLAR.
 
İçlerinde yaşadığım birkaç günde gördüğüm kadarıyla mutluluk mavide, yeşilde, dağda, taşta yani DOĞA ve PAYLAŞMAKTA aslında…"
Biz biz olalım değerlerimizden hiç kopmadan hayatı, gerçeği, dostluğu, mutluluğu paylaşalım.
 
Bu yazım biraz iç dökme gibi oldu ama dostlara iç dökülür, umarın bu kanaldan da yeni dostluklar kurarız. 
 
Yeni yazılarda görüşmek üzere... 
FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI