fon-word.com
Bugun...


Kürşat Şahin Yıldırımer / Sosyolog - Terapist

facebook-paylas
Seyrek Boşalma ve Hormonlar İlişkisi...
Tarih: 18-05-2020 21:16:00 Güncelleme: 18-05-2020 21:16:00


Seyrek boşalma ile çeşitli sağlık sorunları arasındaki ilişki, günümüz erkeğinin üreme ekipmanlarını tam potansiyelinde kullanmadığının bir başka kanıtı. Örneğin Avustralyalı bir araştırma ekibi, yirmi ila elli yaşları arasında, haftada beş kereden sık boşalan erkeklerin, yaşamlarının sonraki evrelerinde prostat kanserine yakalanma risklerinin üçte bir oranında daha düşük olduğunu bulmuş.(1)

 

Menide fruktoz, potasyum, çinko ve diğer faydalı içeriklerin yanı sıra, sıklıkla eser miktarda karsinojen de bulunur ve dolayısıyla araştırmacılar, kanser oranlarındaki azalmanın sifonu sık çekilmesiyle ilgili olabileceği hipotezini üretmişler.

2007’nin sonlarında, Sydney Üniversitesi’nden farklı bir ekip günlük olarak boşalmanın erkeklerin sperm hücrelerinde DNA hasarını şaşırtıcı ölçüde düşürdüğünü, dolayısıyla -geleneksel bilgeliğin tam tersine- erkeğin üreme kapasitesini artırdığını buldular.

 

Spermleri hasarlı kırk iki erkekten, bir hafta boyunca her gün boşalmaları istendiğinde, hemen hepsi, üç gün boyunca boşalmaktan kaçınan kontrol grubuna göre çok daha düşük kromozom hasarı gösterdiler.(2)

 

Sık orgazm daha sağlıklı bir kalple de bağlantılandırıldı. Bristrol Üniversitesi ve Belfast Queen’s Üniversitesi’nde yürütülen bir çalışmada, haftada üç kez ya da daha fazla orgazm yaşayan kişlerin koroner kalp hastalığından hayatlarını kaybetme risklerinin yüzde 50 düşük olduğu bulundu.(3)

 

REFLEKSOLOJİNİN HORMONLAR ÜZERİNE ETKİSİ

 

Vücuttaki enerji, üzüntüler, stres, hastalıklar ve travmalar sonucu tıkanabilir. Sonuç olarak kimi organ gerektiğinden fazla, kimisi ise az enerji alır. Bu dengesizlik ise yavaş yavaş organların görevlerini iyi olarak yerine getirememesine yol açabilir. 

 

Her ayakta 7000 üzerinde sinir ucu 26 kemik 107 bağ ve 19 kas vardır.

Refleksoloji uzmanları ayak tabanını bir fihrist olarak görürler ya da bir uzaktan kumanda vücudun tüm noktalarına ulaşmamızı sağlayan bir kumanda…

 

Refleksoloji, ayaklardaki bazı noktalara uygulanan özel manüel teknikler ile bu tıkanıklıkları açarak serbest enerji akımını sağlamaya yardımcı olur ve böylelikle organlara uyumla dağılan enerji vücudu canlandırır. Enerjinin dengeli yayıldığı vücut sağlıklı bir vücuttur ve sağlıklı vücut kuvvetli bir bağışıklık sistemine sahiptir.

 

Refleksoloji, beyin ve organlar arasındaki sistem işleyişini düzenlemekle görevlidir. 

 

Ayaklarda ve ellerde bedenin tüm bölgelerine ve sistemlerine bağlı olarak anatomik refleks noktaları mevcuttur. Ayak ve el tabanında, üstünde, sağında ve sol bölgelerinde her organa ait sinir uç noktalarına manüel terapi uygulayarak beyine elektro sinyalleri (görev uyarıları) ileterek vücuttaki sinirlere ve belli sistemlere emir gönderip; vücudun kendi kendini tedavi etme mekanizmasını harekete geçirilir.

 

Etkiye-tepki olayını gerçekleştiren manüel refleksoloji uyarıları ile birçok hormon sorunu ve hormon bozukluğundan kurtulmak artık mümkündür.

 

Refleksoloji yönteminde verilen uyarılar hipofiz salgı bezinin yanı sıra, dalak, karaciğer meridyenlerindeki kan ve enerji akımlarını düzenleyerek hormon sorunlarını düzenlediği görülmüştür yapılan araştırmalarda.(4)

Kişinin sağlık durumuna göre seans süreçleri belirlenerek, düzenli bir şekilde alınan seanslar hormonal dengemizi sağlamaktadır.

 

Sevgiyle Kalın...

 

 

 

Kaynakçalar:

1-BBC News online 2003

2-BBC News online 2007

3-Psychology Today 2001 

4-Prof. Dr. Frederick Rost

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI