Bugun...


Şeyda Özbey

facebook-paylas
Astrolojik olarak Eylül ayı yorumları...
Tarih: 03-09-2021 16:45:00 Güncelleme: 03-09-2021 16:45:00


 

Eylül ayının göksel görünümleri ve yaşamlarımıza etkileri genel olarak şöyle. Daha önceki yazımda da paylaştığım gibi toplumsal ve kollektif gezegenlerin hepsi (Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün, Pluto) ilkbahar aylarından beri devam eden Retro hareketlerini eylül ayında da sürdürüyor olacaklar. 30 Eylül’de Merkür de bu yılın son Retro hareketine başlayacak ama tabi geri hareketine başlamadan 10 gün kadar önce yavaşlayacak durak pozisyonuna geçecek ve sonra geri hareketine başlayacak. Bunun etkilerini aşağıda paylaşacağım.

Ayrıca bu ay bir yeniay ve bir de dolunay yaşayacağız. Bunların dışında 10 Eylül’de Venüs Terazi burcundan Akrep burcuna geçecek ve Mars da 15 Eylül’de Başak burcundan Terazi burcuna geçecek.

Öncelikle 6 Eylül’de Terazi burcundaki Venüs ile Kova burcundaki Jüpiter arasında uyumlu bir açı gerçekleşecek. Bu, insanlarla ilişkilerimizde oldukça olumlu gelişmelerin yaşanacağı ile ilgili bir göstergedir. Bu olumlu enerjiler ay sonuna doğru yerini gerilimli enerjilere bırakacağından dolayı, ilişki problemi yaşayanlar ilişkilerini düzeltmek için bu birkaç günü çok iyi değerlendirebilirler. Bu dönemde her türlü özel ve sosyal ilişkilerimizdeki girişimlerimizden başarılı sonuçlar alabiliriz. Parasal yatırımlar ve hukuki konular için de değerlendirilebilecek bir görünümdür bu.

7 Eylül’de Başak burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor. Bu yeni ay’ın etkisiyle sağlık ile ilgili konularda yeni girişimler yapma gereği gündeme gelebilir. Aynı şekilde iş hayatıyla ilgili konular da gündemimize oturabilir. Bu günlerde yapacağımız girişimlerin ilk sonuçlarını 21 Eylül’deki Balık burcunda gerçekleşecek olan neptünyen  dolunay’da alabiliriz. Bu dolunay’ın etkisiyle bazı hayallerimizin gerçekleştiğini görebileceğimiz gibi, yanıltıcı bazı düşlere kapıldığımızı da fark edebiliriz.

Bu dönemde gıda ve ilaç zehirlenmelerine dikkat etmek gerekir. Ay boyunca Neptün’ün güçlü etkisi nedeniyle sularla ilgili bazı gelişmeler  yaşayabiliriz. Sudan gelecek tehlikeler söz konusu olabilir. Sular ile ilgili, sağlığımızı tehdit edecek bazı mikrobik sorunlar yaşanabileceği gibi, sel, su baskını gibi konular da gündeme gelebilir.

10 Eylül’de Venüs Terazi burcundan Akrep burcuna geçiyor. Venüs Akrep burcunda olumlu özelliklerini pek göstermez. Bu görünüm sevgi ilişkilerinde ve parasal konularda krizlere neden olabilir. İlişkilerde sahiplenme duygusunun kontrol edilememesinden dolayı kıskançlık krizleri söz konusu olabilir. Güç savaşı, ihanet, kin gibi yoğun duygular Venüs’ün Akrep burcunda olduğu dönemlerde çok görülür. Ayrıca bu süreçte kredi çekmek, borçlanmak oldukça riskli sonuçlar doğurur. Finansal konularda çok dikkatli hareket etmek önemlidir.

Mars 15 Eylül’den itibaren Terazi burcuna geçiyor. Mars da Terazi burcunda pek rahat değildir, dolayısıyla bu tarihten sonra ticari konularda, iş konularında veya ikili ilişkilerimizdeki girişimlerde bazı sorunlar yaşamamız olasıdır. Bu süreçte öfke kontrolü çok önemlidir. Fevri hareketlerden kaçınmalı ve ilişkilerde dengeli olmaya çalışmalıyız. Partnerlerle veya avukatlarla ilişkilerimizde mücadele gerektirecek konulardan kaçınmaya özen göstermeliyiz.

Ve ay sonunda Merkür Terazi burcunda yılın son Retro hareketine başlayacak. 24 Eylül’de önce durak pozisyonuna geçecek ve 30 Eylül’de de geri hareketine başlayacak. Eylül ayının 20’sinden itibaren alacağımız kararlar konusunda biraz daha düşünerek hareket etmek, acele etmemek, insanlarla iletişime geçerken onları önce dinleyip (gözlemleyip) ondan sonra iletişime geçmek, imza gerektiren yazılı belgeleri çok iyi inceleyip ondan sonra imzalamak dikkat etmemiz gereken konulardır. Bu dönemde yanlış anlaşılmalar çok olur. Ayrıca diplomatik konuşup, diplomatik davranmak çok işimize yarayacaktık. Özellikle ikili ilişkilerimizde ve birebir iletişime geçmemiz gereken ticari ilişkilerimizde teknolojik aletleri kullanarak iletişime geçmemiz gerekiyor ise çok dikkatli bir üslup kullanmamız bu süreçte çok önemlidir.

Bilindiği gibi Merkür’ün geri hareket ettiği dönemlerde teknolojik alet alırken de çok dikkatli olmamız gerekir.  Eğer kişisel haritamızda Merkür’ümüz geri harekette değil ise ve teknolojik bir alet almamız gerekiyorsa ve de bir ay kadar erteleyemeyecek isek, o halde doğum haritasında Merkür’ü Retro olan bir arkadaşımızdan bize yardımcı olmasını isteyebiliriz. Aksi takdirde aldığımız aletlerde sorun çıkma ihtimali çok yüksektir.

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI