Bugun...


Şeyda Özbey

facebook-paylas
Ekim ayında kontrollü ve aklı selim olmamız gereken bir dönemden geçiyoruz...
Tarih: 04-10-2021 15:05:00 Güncelleme: 04-10-2021 15:05:00


Kolaylığı ve zorluğu, fırsatları ve manipülasyonu aynı anda yaşayacağımız bir ay’a giriyoruz. Öncelikle Ekim ayında bir süredir Retro hareket eden 4 gezegen ileri hareketine başlayacak. 9 Ekim’de Pluto, 14 Ekim’de Satürn, 21 Ekim’de Jüpiter ve Merkür normal hareketlerine dönecekler ve bir süredir içe döndüğümüz bu gezegenlerin konularında artık daha rahat ilerleyeceğiz.

2021 EKİM AY’I GENEL YORUMU

Pluto’nun ileri harekete geçmesiyle içe dönmüş olan stres ve takınaklı olduğumuz bazı konulardan özgürleşeceğiz. Gücümüzü dışarıya akıtabileceğiz.

Satürn ve Jüpiter’in ileri harekete geçmesiyle kariyer ile ilgili veya toplumsal yaşamımızla ilgili daha sistematik olabileceğiz ve bazı fırsatları yakalama şansımız artacak.

Merkür’ün ileri hareketiyle de iletişimsel konulardaki akış çok daha kolaylaşacak. Hatalar, yanlışlıklar, ertelenmeler ve engeller ortadan kalkacak.

6 Ekim’de Terazi burcunda Mars’ın eşlik ettiği bir yeni ay gerçekleşecek ve hemen sonrasında Mars ve Merkür kavuşumunu yaşayacağız. Yaşamımızda yeni başlangıçlar yapmak, yeni ilişkiler kurmak için içsel bir güdü hissedeceğiz ama aynı zamanda gergin ve aceleci tavrımız nedeniyle tartışmalara  açık bir ortam da söz konusu olacaktır bu dönemde. Dengeli ve sakin olmayı başarmamız gerekiyor, çünkü Merkür’ün bu süreçte geri hareket ediyor olması, yanlış anlaşılmalara çok açık bir ortam oluşturuyor ve Mars’ın da agresif ve aceleci doğası sözel hatta fiziksel çatışmalara çok açık bir hale getiriyor bizi. Kendimizi kontrol altında tutmamız, bu göstergeleri olumlu kullanmamıza neden olacaktır.

Ayrıca 7 Ekim’de Venüs’ün Yay burcuna geçişi, kendimizi pozitif hissetmemize neden olacak olan bizi destekleyen bir görünümdür ve 15 Ekim’deki Güneş ile Jüpiter’in birbirine üçgen açı ile bağlanması bazı olumsuzlukları aşmak ve bazı fırsatları yakalamak konusunda bizi destekleyen bir görünümdür ama yine de her türlü yeni başlangıçları, 20 Ekim’deki Dolunay ve 21 Ekim’deki Jüpiter ve Merkür’ün ileri harekete başladığı zamandan sonraya bırakmamız daha doğru olacaktır. Dolunaylar da içsel gerginliğimizin üst seviyede olduğu süreçlerdir ve buna ek olarak dolunaylar farkındalığımızın arttığı ve gölgede kalmış olan konuları çok daha net olarak algıladığımız dönemlerdir.  Ayrıca 20 Ekim ve sonrasındaki günlerde geri pozisyondaki pek çok gezegenin ileri hareketine geçtiği günlerde olacağız, dolayısıyla ilişkilerimizin, işlerimizin daha kolay ilerleyeceği bir sürece girmiş olacağız.

Yine de kontrollü ve aklı selim olmamız gereken aylardan geçiyoruz. Yaşamlarımız değişiyor, bizler dönüşüyoruz.

Göksel gerilimin bize nefes aldırdığı bu kısa aralıkları iyi değerlendirmeniz dileğiyle, güzel bir Ekim Ay’ı geçirmenizi diliyorum.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI