Bugun...


Şeyda Özbey

facebook-paylas
Ekim Ayındaki Astrolojik Görünümler Bize Neler Gösterecek?
Tarih: 27-09-2020 16:32:00 Güncelleme: 27-09-2020 16:36:00


  • Bu bir Gamlı Baykuş yazısıdır...
  • Ekim ayında güvendiğiniz kişilere dikkat!

  • Bağışıklık düşeblir. Özellikle bigren ve tansiyon hastası olanlar dıkkat etsin... İşte ayrıntılar...

Çok şükür ki, 2020 yılının son üç ayına girdik. Ama gökyüzü enerjileri maalesef ki rahatlamak için henüz çok erken diyor bize.

Uzun süredir Oğlak burcunda geri hareketteki Jüpiter, Satürn ve Pluto üçlüsünden ilk olarak Jüpiter 16 Eylül’de ileri hareketine başlamıştı. Ekim ay’ı içerisinde ise önce 2 Ekim’de Satürn sonra da 7 Ekim’de Pluto ileri hareketine geçecek.

Geri hareketteki gezegenler genellikle içe dönüp eksikliklerimizi fark etme, bu eksikliklere ve kendimize yeniden bir göz atma zamanıdır. (Jüpiter; yaşama bakışımız, yaşam felsefemiz, Satürn; yeniden yapılanma için eksikliklerin fark edilmesi, Pluto; gereksiz tutkularımızın, çürümüş ve artık işimize yaramayan, işlevini kaybetmiş şeylerin fark edilmesi gibi.)

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

 

Bu gezegenler için bu iç gözlem Ekim ayında son buluyor, artık harekete geçme zamanı ama Mars’ın Ekim ay’ı boyunca ve Kasım ayının 17 sine kadar geri harekette olduğunu hesaba katmak zorundayız. Ayrıca geri hareketteki Mars Koç burcundan, Oğlak’taki Jüpiter, Satürn ve Pluto’ya sert bir açıyla bağlanıyor. Yani, bir dakika bir durun bakalım, bana öyle tepeden bakıp, güçlü pozisyonda olduğunuzu düşünerek eyleme geçmeye kalkarsanız size zorluk yaratırım. Enerjinizi düşürürüm, hareket  kabiliyetinizi kısıtlarım, mücadele isteksizliği yaratırım, zaman zaman da büyük öfke patlamaları yaşamanıza neden olurum, demekte.

Aynı zamanda bağışıklık sisteminde de düşüşlere neden olurum, biraz daha sabır, demekte. Peki hiç mi bir şey yapmayacağız bu ay. Tabi ki yapacağız. Sadece haritamızdaki Koç burcunun ve Oğlak burcunun bulunduğu ev konularında çok dikkatli ve düşünerek adım atmamız gerekmekte.

Ayrıca Merkür de 11 Ekim’de önce durağa giriyor sonra 17 Ekim’de geri hareketine başlıyor. Yani, iletişim konularında, teknolojik konularda, haberleşme alanlarında ve trafikte yaratacağı aksiliklerle Merkür de Ekim’de elinden geleni ardına koymamaya kararlı. Bu ay yapacağımız en iyi şey yarım kalmış işlere veya daha evvel planlanmış ama yapılamamış konulara odaklanmak.

Bu ay 2 Ekim 00:05 de Koç burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Dolunaylar tamamlanma zamanlarıdır. Yeni ayda başlayan işlerin ve olayların hatta ilişkilerin sonuçlarını göreceğimiz dönemlerdir. Yaşayacağımız bu dolunayın bize etkisi, ortaya çıkan olaylar nedeniyle özellikle ilişkilerimizde öfke kontrolünü sağlamakta zorlanacağımızı yönünde.  Kendimizi engellenmiş, kısıtlanmış hissederek bazı eski yaralarımızın tekrar ortaya çıkmasına ve öfke patlamaları yaşamamıza neden olabileceğini gösteriyor. Bu dönemde yoğun özgürleşme isteğimizin ilişkilerimizde sonlanmalara neden olabileceğini göz önünde bulundurmamız gerekiyor.  Ayrıca bağışıklığımızın da zayıfladığı bir dönem olmasından dolayı, sağlığımıza da ekstra özen göstermemiz gerekiyor. Bazı sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Migren ve tansiyon hastası olanların dikkatli olması gereken günler.

Genelde bir ay içerisinde bir yeni ay, bir de dolunay yaşanır ama Ekim ayında ikinci bir dolunay daha yaşayacağız. 31 Ekim’de saat 19:47 Boğa burcunda bir dolunay daha gerçekleşecek. Bu dolunay güvendiğimiz kişilerin gizli kalmış yönlerini bize gösterecek. Finansal konularda da bazı farkındalıklar yaşayacağız. Yaptığımız üretimlerin sonuçlarını alma konusunda da şanslı olacağımız bir dolunay yaşayacağız.

Ekim ayını en iyi şekilde değerlendirmeniz dileklerimle…

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: 

Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI