Bugun...


Şeyda Özbey

facebook-paylas
Zamanın Ruhu...
Tarih: 30-12-2020 23:01:00 Güncelleme: 30-12-2020 23:01:00


Zor bir yıl geçirdik. Son derece sarsıcı ve sıra dışı bir yıldı. Felaketler arka arkaya geldi. Avustralya’da 2019 yılının son aylarında başlayan yangın, 240 gün sürdü ve pek çok canlının ölmesine neden oldu. Yangının alamadığı canları bu sefer insanoğlu aldı ve su kıtlığına neden olacakları gerekçesiyle 10.000 yabani deveyi katletti, dünyanın nimetlerinden sadece insanların yararlanma hakkı varmış gibi. 

Ayrıca Doğu Afrika’da çekirge istilası, Umman’da karınca istilası yaşandı. 
Ülkemizde üç tane deprem meydana geldi. Elazığ, Malatya ve İzmir depremleri ve ilk defa deprem sırasında İzmir Sefirihisarda bir tsunami yaşandı . İzmir depremi bizimle birlikte tabi ki Yunanistan’ı da vurdu.
İstanbul Çatalca’da ilk defa hortum meydana geldi.
Dünya çapındaki salgın hastalık, mart itibariyle bizi de etkisi altına aldı ve artık görünür hale gelen ekonomik zorluklar nedeniyle pek çok iş yeri kapandı, pek çok insan işsiz kaldı. Tüm insanların hayatı hem ekonomik hem de sosyal yönden etkilendi. 
Dünyada bazı yanardağlar yeniden aktif hale geldi ve daha pek çok olay ve acı yaşandı. 
Her yıl 2 Güneş, 2 Ay olmak üzere 4 kez yaşanan tutulmaların, 2020 yılında 2 Güneş ve 4 Ay olmak üzere 6 kez yaşanması, 12 Ocak 2020’de Satürn-Pluton kavuşumu ile başlayan ve yıl içinde toplumsal ve kollektif gezegenlerin birbirleriyle yaptıkları sert açılar ile devam eden ve hemen her ay oluşan sert göksel görünümler nedeniyle,  geçtiğimiz yıl nefes alamamamıza ve yukarıda bahsettiğim olayların oluşmasına neden oldu.
Bu göksel semboller yıl boyunca pek çok astrolog tarafından anlatıldı, yorumlandı.

Peki, 2021 yılı nasıl görünüyor?

 

Öncelikle kabullenmemiz gereken şey büyük bir değişimin içinde olduğumuzdur (Uranüs’ün etkisi). Bu dönemi bilgece (Satürn) karşılamamız gerekiyor. Bu döneme  öncelikle Satürn, Jüpiter ve Uranüs’ün birbirleriyle yaptıkları açılar damgasını vuracak, daha sonra da diğer gezegenler bunlara eşlik edecek. 


Bu ne demek?

Jüpiter ve Satürn zamanın yöneticisi olan iki gezegendir. Jüpiter iyicil etkiler verirken, Satürn de sistem kurar. Uranüs şok edicidir ve beklenmeyeni, öngöremediğimiz şeyleri yaşatır. Satürn ve Jüpiter toplumsal, Uranüs ise kollektif gezegenlerdir , yani 2021 yılında da toplumları ve bütünü etkileyen olaylar yaşamaya devam edeceğiz ve tabii ki bu olayların bireysel hayatlarımıza etkisini göreceğiz. Köklü bir değişim ve dönüşüm sürecinden geçiyoruz. Her değişim sancılıdır. İnsanlık olarak ilk şoku geçtiğimiz yıl atlattık.

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: 

Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

Satürn göklerin bilge gezegenidir ve insanı olgunlaştıracak olaylar yaşamasına neden olur. Jüpiter de göklerin büyük iyicilidir, şans ve fırsatlar sunar. Bu iki gezegen 2021 yılında birlikte Kova burcunda seyahat ediyor olacaklar. Kova burcu da toplumsal bir burçtur. Bütünü düşünerek toplumsal olarak hareket etmemizi gerektirir. Bu sürece adapte olan insanlar, bu süreçten maksimum fayda ile çıkanlar olacaktır. Muhtemeldir ki, 2021 yılında pandemi sürüyor olsa bile çok fazla gündeme gelmeyecek, ancak biz yine de sosyalleşmeyi teknolojiyle sağlamaya devam edeceğiz.

Kova burcu toplumsallığı sembolize eder, teknolojiyi, özeleştiriyi ve tecriti sembolize eden Satürn de 2,5 yıl boyunca Kova burcunda seyahat ediyor olacak ve 17 Şubat, 15 Haziran ve 24 Aralık tarihlerinde Uranüs ile sert bir açı yapacak. Yani bu enerjiyi biz 2021 yılı boyunca hissedeceğiz. Uranüs Boğa ile Satürn Kova arasındaki bu kare açı, topraksal sarsıntılara (deprem), ekonomik sarsıntılara ve toplumsal sarsıntılara neden olabilir. İsyanlar, özgürleşme hareketleri, ayaklanmalar gündeme gelebilir. Farkındalığın artmasıyla birlikte insanların tepkileri de artacak. Bu dönemde eski  yerini yeni olana bırakacak. Eskide kalmakta direnenler için oldukça zorlu bir süreç başlayacak.  Yeniye adapte olmaya çalışanlara Jüpiter çeşitli fırsatlar ve şanslar sunacak. Kare açılar zorludur ama sonuçta insanı güçlendirir ve başarı getirir. Yeni ekonomik düzenlemeler, yeni toplumsal düzenlemeler ve ülkelerin topraklarıyla ilgiyi yeni ayarlamaların yapıldığını görebiliriz. Tünelin sonundaki ışığa odaklanmakta yarar var. 

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI