Bugun...Karşıyaka’nın en güzel balkonu seçiliyor!

21. En Güzel Balkon Bahçe Yarışması’na geri sayım başladı

facebook-paylas
Güncelleme: 09-11-2023 23:56:18 Tarih: 09-08-2023 13:37

Karşıyaka’nın en güzel balkonu seçiliyor!

Karşıyaka Belediyesi, ilkbahar dönemlerinin geleneksel organizasyonlarından ‘En Güzel Balkon Bahçe Yarışması’nı bu yıl ilk kez sonbaharda da gerçekleştirecek.

Ödüllü yarışmada renkleri ve kokularıyla büyüleyen; geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik gibi kriterlere de uyum sağlayan balkon ve bahçeler seçilecek.

Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Çevresine duyarlılık gösterip yaşam alanlarını yeşillendirmeyi seçen yurttaşlarımızın ödülü hak ettiğine inanıyor, başvurularını bekliyoruz” dedi.

 

İKİ KATEGORİDE YARIŞ

 

Kent yaşamında yeşil dokunun önemine dikkat çekmeyi ve vatandaşları çevre düzenlemesine teşvik etmeyi amaçlayan Karşıyaka Belediyesi, geleneksel hale getirdiği ‘En Güzel Balkon Bahçe Yarışması’nı 21’nci kez düzenliyor. Bu yıl ilk defa sonbahar döneminde de yapılacak yarışmaya katılmak isteyenler, 1-22 Ekim tarihleri arasında komşuluk uygulaması Hoplr üzerinden başvuruda bulunabilecek. Yarış, ‘En Güzel Balkon’ ve ‘En Güzel Bahçe’ (apartman, müstakil ev, site) olmak üzere, iki ayrı kategoride gerçekleşecek.

 

JÜRİ DEĞERLENDİRECEK

 

Jüri tarafından başvuru sahiplerine yapılacak ziyaretlerde; balkon ve bahçelerde kullanılan çiçek çeşitliliği, özgünlük, sürdürülebilirlik, geri dönüşüm malzemelerin kullanımı, aydınlatma ve sulama sistemleri, kent bahçeciliği, saksı ve süs eşyalarının uyumu gibi kriterlere göre puanlama yapılarak her kategoride ilk 3’e girenler belirlenecek ve törenle ödülleri verilecek.

 

“ÖRNEK YURTTAŞLAR ÖDÜLÜ HAK EDİYOR”

 

Karşıyakalılara yarışmaya katılım çağrısı yapan Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Çevresine duyarlılık gösteren ve küçük bir balkon dahi olsa yaşam alanlarını yeşillendirmeyi seçen örnek yurttaşlarımızın ödülü hak ettiğine inanıyoruz. Bu anlayışla düzenlediğimiz yarışmamıza katılmak isteyenlerin hazırlık için gerekli süreye sahip olabilmesi adına şimdiden duyurularımızı yapmaya başladık. Ekim ayında yoğun bir katılımla karşılaşacağımıza inanıyor, herkesi bu güzel heyecana ortak olmaya davet ediyoruz” dedi.

 Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Gündem Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HAVA DURUMU
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI