Bugun...


Şeyda Özbey

facebook-paylas
Şubat Ayı Astroloji Bize Neler Diyor?
Tarih: 01-02-2021 07:01:00 Güncelleme: 31-01-2021 23:24:00


 

Şubat ay’ı 2021 yılının en önemli aylarından biri. Gezegen geçişleri açısından oldukça hareketli bir ay.

27 Ocak’ta Kova burcunda durağa giren Merkür’ün Şubat’ın 2 sinde geri harekete geçmesiyle başlıyoruz ay’a ve bu geri hareket 18 Şubatta tekrar durağan vaziyete geçen Merkür’ün 24 Şubatta ileri harekete geçmesine kadar devam edecek. Bu da iletişimde, teknolojik aletlerde, trafikte bazı zorluklar yaşayacağımız anlamına geliyor. Yeni başlatacağımız işleri daha sonra tekrar ele almamızın gerekeceği anlamına geliyor. Bu dönemi eksik kalan, yarım kalan işleri tamamlamak için kullanabiliriz.

Ay’ın en önemli diğer bir görünümü ise; 17 Şubatta gerçekleşecek olan Satürn ve Uranüs arasındaki kare açı. Bu oldukça gerilimli bir açıdır. Eski ile yeninin kapışmasına tanık olacağız. Oldukça elektrikli bir süreç yaşayacağız. Bu açı kesinleşmeden önce biz o enerjileri öncesinden deneyimlemeye başlarız. Dolayısıyla Uranüs-Satürn arasındaki bu gerilim bütün bir Şubat ayını etkisi altına alacaktır. Tüm dünyanın ve kişisel yaşamlarımızda bizim kendimizi arafta hissedeceğimiz bir dönemdir bu. Uranüs gelecek, Satürn geçmiştir. Kare açı da harekete geçmemiz için bizi zorlayan bir açıdır. Yani geçmişi arkada bırakıp yeni ve bilinmez olan bir geleceğe doğru adım atmaya zorlanacağız bu dönemde ve üzerimizde büyük bir baskı hissedeceğiz. Yaşamımızda eskiye dair doğru işlemeyen her ne varsa (kurulu düzen=Satürn), Uranüs tarafından yıkılarak yeni bir başlangıç yapmaya zorlanacağız. Gelişen olaylar bizi buna mecbur edecek. Fakat tabi bu bütün yıla yayılacak bir süreçtir.

 

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

 

 

Uranüs’ün etkisiyle bilimle, teknolojiyle, uzay çalışmalarıyla ve aşı ile ilgili bir takım gelişmeler yaşarken, bazılarımız bu yeni duruma hızla adapte olmakta zorluk çekecekler. Ve yine Uranüs’ün etkisiyle özgürleşme isteği çok artacak, protestolar,  ayaklanmalar ve isyanlar gündeme gelecek.

11 Şubatta Kova burcunda bir yeni ay gerçekleşecek ve yine aynı gün Jüpiter ve Venüs kavuşumunu yaşayacağız. Bu görünüm şanslı başlangıçlar yapmak için uygun bir zaman diliminde olduğumuzu gösterir. Yalnız bu süreçte Merkür’ün geri harekette olduğunu aklımızdan çıkarmadan hareket etmemiz önemlidir, eskiden başlattığımız veya ertelediğimiz projeleri  değerlendirmek için daha uygun bir dönemdir bu.

Ay, 27 Şubatta Başak burcunda dolunay evresine gelecek, bu da sağlık ve aşı çalışmalarıyla ilgili bir takım gelişmeler yaşayacağımız anlamına gelir ve muhtemeldir ki ay içindeki Satürn-Uranüs karesinin etkisiyle aşı ile ilgili bazı ayaklanmalar yaşayabiliriz.

Şubat ayında Kova burcunda stelyum dediğimiz gezegen toplanması var. Ay, Venüs, Satürn, Jüpiter, Güneş ve Merkür bu ay içinde Kova burcunda seyahat ediyor olacaklar ve buradan Boğa burcunda bulunan Mars ve Uranüs’e kare açıyla bağlanıyor olacaklar.  Oldukça sıra dışı gerilimler yaşayacağımız 28 günlük bir süreç geçireceğimizin göstergesidir bu.

Bizi sarsarak yaşamımızla ilgili bazı şeyleri fark edeceğimiz, uyanacağımız bir etki yaratacak gelişmeler yaşayabileceğimiz bir ay’a giriş yaptığımız anlamına geliyor Şubat ayı göstergeleri.

Yepyeni bir döneme başlıyoruz, hayatlarınızda şanslı değişimler yaşamanız dileğiyle…

 

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

 

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI