Bugun...


Şeyda Özbey

facebook-paylas
2021’i Kapatırken...
Tarih: 28-11-2021 19:43:00 Güncelleme: 28-11-2021 20:04:00


Geldik yılın son ayına ve bu yılın son Güneş Tutulmasına. Bu tutulma, İkizler-Yay aksındaki son tutulma aynı zamanda. Önümüzdeki yıldan itibaren bir buçuk yıl Ay ve Güneş Tutulmalarını Boğa-Akrep aksında yaşayacağız ve tutulmalar Boğa ve Akrep burçları öncelikli olmak üzere Aslan ve Kova burçlarının da  hayatlarında bir takım yol ayrımlarına neden olacak. 2021 pek  çoğumuz için oldukça zor geçen bir yıldı. Ve 4 Aralık 2021’de Yay burcunun 12 derecesinde gerçekleşecek olan son Güneş tutulması ile kapatıyoruz yılı. Aslında 19 Kasım 2021 de Boğa burcunda gerçekleşen Ay tutulması ile 2022 yılına ilk adımımızı atmıştık. Astrolojide döngüler iç içe yaşanır. Başlangıç ve bitiş enerjileri aynı an’dadır. Bir yılın son aylarında yaşanan olaylar bir  sonraki yılın ilk ayak sesleridir.

Ne yaşadınız son zamanlarda hayatınızda? Neyi tamamlamayı, bitirmeyi dilediniz ve nasıl başlangıçlar yapmayı düşlüyorsunuz? İç sesiniz size ne diyor? Hatta istemeseniz bile neyi değiştirmeniz gerektiğini düşünüyorsunuz?

Hazırlayın kendinizi, 2022 yılındaki tutulmalar konfor alanınızdan çıkarıyor sizi. Bitmesi gereken bitecek, başlaması gereken başlayacak, artık erteleme şansımız yok.

Aralık ayındaki astrolojik göstergeler, olayların hızlanacağını düşündürüyor. 4 Aralık’taki Güneş Tutulması bir kez daha hayat felsefemizi sorgulatacak bize. Diğer insanlarla ve hatta yabancılarla olan ilişkilerimizi tekrar gözden geçireceğiz. İlişkilerimizde kendimize karşı ve diğer insanlara karşı ne kadar adil davranıyoruz. Haksızlıklar karşısındaki duruşumuz ne? Hayatımızın anlamını derinlemesine sorgulatacak bu tutulma bize.

Tutulma hangi yaşam alanınızda gerçekleşiyor ise, o alanda sorgulama daha fazla olacak. Eğer ilişkiler alanınız tetikleniyor ise, ilişkilerinizi sorgulayacaksınız, eğer parasal alanınızda gerçekleşiyor ise, ekonomik geleceğiniz ile ilgili bir sorgulama içerisine gireceksiniz, eğer aile alanınız tetikleniyor ise, ailevi ilişkileriniz mercek altına alacağınız alan olacaktır.

13 Aralık’ta Merkür Oğlak burcuna, Mars da Yay burcuna geçiyor. Merkür Oğlak burcundayken düşünce tarzınız daha ciddi konulara yöneliktir. Önemli kararlarınızı bu süreçte alabilirsiniz. İnsanlarla iletişiminiz biraz mesafeli olabilir ancak güvenilir bir görünüm sergilersiniz. Bu dönemde aldığınız kararlar size yeni sorumluluklar getirebilir. Mars’ın Yay süreci de aldığınız kararlarla ilgili hemen harekete geçme güdüsü uyandırır sizde. Yeni deneyim alanlarına özgürce adım atarsınız.

19 Aralık’ta Venüs Oğlak burcunda Retro hareketine başlıyor ve 29 Ocağa kadar geri hareketine devam edecek ve Retro hareketteki Venüs ile karmik bir yeni yıla giriş yapacağız. Bu ne anlama geliyor?

Venüs, değer duygumuz, parasal konular ve sevgi ilişkilerimiz anlamlarını taşır.

Bu süreçte içe dönüp kendimize verdiğimiz değer nedir?, buna bir bakacağız. Kendi hayatımda kendimi nereye koyuyorum düşüncesi,  kendimizi sorgulamamıza neden olacak. Venüs’ün Oğlak burcunda geri harekette olmasının etkisiyle, oldukça gerçekçi ve katı bir göz atma anlamına gelecek bu içe bakış. Bu kendimizle yüzleşme hali Venüs’e eşlik eden Pluto’nun da etkisiyle içsel bir dönüşüme neden olacaktır bizde.

Bu süreçte parasal konularda yaşayacağımız daralma, bu alanda da düşünmemize neden olacaktır. Öncelik sıralamasında para hayatımın neresinde yer alıyor? Sorgulayacağımız diğer konu da bu olacaktır. Bu konuda da yeni kararlar alabiliriz.

Ve ikili ilişkilerimizi de, içten içe sorgulayacağımız  sarsıcı bir süreçten geçiyor olacağız bu bir aylık zaman diliminde. Sevgi ilişkilerimizdeki öncelik sıralaması, kendimize olan saygımızı zedeliyor mu, yoksa dengeyi sağlayabiliyor muyuz? 2022’yi bu iç çatışmalarıyla karşılayacağız.

24 Aralık’ta yılın 3üncü ve son Satürn – Uranüs karesi devreye giriyor. Bu görünüm toplumsal şiddeti arttırabilecek gerilimli bir enerjidir. Kendi hayatlarımızda ise, eskiden beri süre gelen alışkanlıklarımızı değiştirip, yeni bir başlangıç yapmak için harekete geçme zamanının geldiğini gösteren ve ani gelişen olayların oluşmasıyla yaşayacağımız içsel çelişkiler ve gerilimler, bu göksel görünümün bize yaşatacağı etkilerdir.

29 Aralık’ta Jüpiter’in Balık burcuna geçişiyle Aralık ayını kapatıyoruz ve 2022’ye güzel bir geçiş yapıyoruz. Jüpiter Balık burcunda oldukça güçlü etkilere sahiptir. Bu görünümün enerjisiyle kendimize yeni hedefler koyacak ve içsel olarak kendimizi çok güçlü hissedeceğiz.  Aralık ayında yaşama potansiyelimiz olan gerilimlerin etkisini yumuşatıp bizi yeni yıla hazırlayacak.

2021 yılında her ne yaşamış olursak olalım,  Jüpiter Balık bizi manevi olarak güçlendirip, şifalandıracak enerjiler gönderecek ve bizi biraz daha bilgeleştirip 2022’ye umutla geçmemizi sağlayacaktır.  

Sıkı durun, 2022 geliyor…

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

 
FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI