Bugun...


Şeyda Özbey

facebook-paylas
Astrolojik olarak yangınlar bize ne diyor? Ağustos Yorumları...
Tarih: 06-08-2021 21:58:00 Güncelleme: 06-08-2021 22:01:00


Ülkece zor günlerden geçiyoruz. Ciğerlerimiz yanıyor. Gökyüzünde ay düğümleri İkizler-Yay aksında durak pozisyonunda. İkizler – Yay aksı solunum aksıdır. Ay düğümlerinin bu aksta kaldığı sürede önce Covid belasıyla mücadele etmek zorunda kaldık, soluğumuz kesildi, şimdi de yangınlarla ciğerlerimiz yanıyor. Pek çok can yitiriliyor. Tablo oldukça karamsar görünüyor. Bu ay bu yazıyı oldukça geç yayınlamak zorunda kalıyoruz, çünkü yazamadım. Güzel bir şeyler aradım yazmak için, elim klavyeye gitmedi. Yaşadığımız her şeyi bir nedenden dolayı yaşıyoruz. Gerçekleşen hiçbir şey anlamsız değil. O anlam neydi bu yaşananlarda,

Öncelikle ay’a şöyle genel olarak baktığımızda, ay düğümlerinin durak pozisyonda olmasının dışında,  Jupiter, Satürn, Uranüs, Neptün, Pluton ve Chiron Retro pozisyonundalar. Bunlar ne anlama geliyorlar. Ay düğümleri durak pozisyonundayken gelişen olaylardaki kadersel sonuçlara dikkat etmemiz gerekir. Bu yangınlar taşın altına elimizi koymamız gerektiğini hatırlattı bize. Sadece bu iş ile görevli kişilerden bir şeyler beklemek yerine kitleler olarak birleşip harekete geçtik çünkü sonucun kitleleri etkilediğini fark ettik. Hep birlikte yandığımızı fark ettik.

Retro pozisyonlar; içe çekilip düşünmemiz için fırsat sunar bize. Daha önce atılmış olan adımların sonuçlarını fark ederiz. Bundan sonra nasıl davranmamız gerektiğiyle ilgili karar zamanlarıdır gezegenlerin Retro olduğu zamanlar.

Jüpiter’in Retro pozisyonda olması, hayata çok daha geniş bir perspektif ile bakmamız gerektiği konusunda durup düşünmemiz ve gerekli bazı ayarlamaların yapılacağı zamanlardır. Bireysel değil kollektifin bir parçası olduğumuzu anlamamız ve o kollektifteki en küçük varlığın düştüğü olumsuzluğun hepimizi etkileyeceğinin farkına varmamız için kullanmamız gereken bir göksel görünümdür Jüpiter Retroları.

Satürn’ün Retro pozisyonda olması, kurulu sistemi sorgulamamız gerektiğini gözümüze sokuyor. Yeniden bir planlama yapmamızın gerekliliğini anlatıyor bize.

Uranüs’ün Retro olması, ani gelişen ve terslik yaratan sıra dışı olayların bilinç sıçraması yaratması konusunda kullanılması gereken bir zaman dilimidir. Uyanmamız için şiddetle sarsıldığımız dönemlerdir. Uranüs Retrolarında içsel bir uyanış gerçekleşir.

Neptün Retroları, vizyonumuzu geliştirmek için içe çekildiğimiz dönemlerdir. İçsel karmaşalarımızdan ve netleşememelerimizden düşlerimizi kullanarak yol bulabileceğimizi anlatır bize.

Pluto Retroları, bu dibe vuruştan nasıl güçlenerek çıkacağımızı anlayacağımız, acıtıcı dönemlerdir. En karanlık ile tanışırız ve ışığın değerini fark ederiz. Manipülasyonların farkına varırız ve bu da netleşmemize neden olur.

Chiron Retroları ise, eski yaralarımızın yeniden kanadığı ve şifaya nasıl yöneleceğimiz konusunda bazı farkındalıklar kazandığımız dönemlerdir.

Bütün bu gezegenlerden Jüpiter ve Satürn toplumsal, Uranüs, Neptün ve Pluto da kollektif gezegenlerdir ve hepsi şu anda bizlere bir şeyler anlatmaya çalışıyorlar. Toplumla birlikte tüm kollektifi etkileyecek yeni bir doğumun sancısını yaşadığımız çok net. Bu zamanı iyi değerlendirmeliyiz,  Ağustos ayındaki bu göstergeler bize çıkışı gösteriyorlar aslında. Retro dönemi sona erdiğinde bizim harekete geçme zamanımız başlayacak. Artık uyanalım ve birbirimizi uyandıralım lütfen.

 

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: 

Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI