Bugun...


Şeyda Özbey

facebook-paylas
Dolunay ve Kasım Ayında Hangi Astrolojik Etkiler Var?
Tarih: 27-10-2020 08:01:00 Güncelleme: 27-10-2020 01:01:00


Bu yazımda sizlere 31 Ekim'de meydana gelecek uranüsyen Boğa Dolunayının astrolojik etkilerinden ve Kasım ayında oluşacak gökyüzü hareketlerinden bahsedeceğim...

 

31 Ekim 2020’de saat 17:49 da Boğa Burcunun 8 derecesinde bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay aynı derecede bulunan Uranüs’ün de etkisini kendisine katarak Kasım ay’ının ilk 14 gününde bizim şaşırtıcı, belki biraz sarsıcı, beklemediğimiz bir takım olaylar yaşamamıza neden olacak. 
Dolunaylar tamamlanma ve bitiş enerjilerini içlerinde barındırırlar.  Daha önce göremediğimiz şeylerin ortaya çıktığı, fark edemediğimiz şeylerin farkına vardığınız dönemlerdir dolunay zamanları. Bir toprak elementi burcu olan Boğa burcu da sabit, istikrarlı, güvenlik isteyen, maddi değerleri koruyan ve değişimden hiç hoşlanmayan bir burçtur.

Uranüs ise, oldukça çılgın, özgürlükçü, ne yapacağı belli olmayan, sağ gösterip sol vuran, dört kutuplu, yalpalayarak hareket eden şaşırtıcı bir gezegendir. Şimdi Boğa burcunda, bu Uranüs’ün bulunduğu 8 derecede 31 Ekimde bir dolunay gerçekleşiyor.  Neler olacağını kestirmek zor ama genel olarak şu tarz ihtimallerin gerçekleşmesi söz konusu olabilir.

 

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

 

-Boğa toprak grubu burçlardandır, burada 8 derecede bulunan yüksek enerjili Uranüs, yine 8 derecede gerçekleşecek olan dolunayın da etkisiyle toprağın hareketlenmesine neden olabilir. Toprak kaymaları, ufak çaplı depremler söz konusu olabilir. Veya bazı doğa olaylarına neden olabilir.
-Boğa maddiyatla ilgili bir burçtur, buradaki Uranüs ekonomik konularda ani bir takım gelişmelerle değişim yaşamamıza neden olabilir. Beklenmedik bu yeni gelişmeler Boğa’nın sabit doğasından dolayı bizi tedirgin edebilir.

 

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

 

-Boğa burcu doğal yeteneklerimiz, becerilerimizle ilgili bir burçtur. Bu dönemde bazı yeteneklerimizin farkına varabiliriz veya ani bir kararla var olan bazı becerilerimizi kullanmaya başlayabiliriz. Bizden beklenmeyen hatta bizim bile kendimizden beklemediğimiz bazı davranışlar içerisinde bulabiliriz kendimizi.
Boğa burcunun yönetici gezegeni olan Venüs bu dönemde 6. evdeki Terazi burcunda bulunmaktadır. Merkür de yine burada 6 Kasım’a kadar geri hareketini sürdürmektedir.

Ticari ilişkilerimizde veya ikili ilişkilerimizde iletişim şeklimize çok dikkat etmemiz gereken bir dönem. Yanlış anlaşılmalar, ilişkilerde zorlanmalar, baskılanmalar hissedeceğimiz bir ay. İmza gerektiren konuları ayın 7 sinden sonraya ertelemekte yarar var. Bu iki gezegenin 6. evde olmasından dolayı sağlık konusuna da çok özen göstermemiz gereken bir dönemde olduğumuzu vurguluyor bize gökyüzü.

KASIM AYINDA NELER OLACAK?

Kasım ayında Venüs ve Retro Mars’ın karşıt açısı, ilişkilerde ben-biz çatışmasına neden olur. Bu dönemde yumuşak davranmaya çalışmakta yarar var çünkü bu açı ilişkileri kopma noktasına getirebilir.

Bu ay ayrıca Jüpiter ve Pluto Oğlak Burcu’nun 22 derecesinde bir kavuşum yapacaklar. Bu görünüm hayatımızda bizi korkutan, manipüle eden, zorlanmamıza, baskılanmamıza neden olan konuların ve kişilerin tekrar gündemimize geleceğini, bizi biraz bunaltacağını gösteriyor. Bu kariyer hayatımızla ilgili olabilir veya sorumlu olduğumuz herhangi bir konuyla ilgili olabilir. Büyük bir güç gösterisiyle karşılaşabiliriz ve bu bizi bu dönemde biraz yıpratabilir.
15 Kasımda Mars Koç burcunda durak pozisyonundan çıkıp ileri hareketine başlayacak. Bu bizim hareketlenmemize, enerjimizi yeniden toplamamıza ve biraz rahatlamamıza neden olacaktır.

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI