Bugun...


Şeyda Özbey

facebook-paylas
Kasım ayı astroloji yorumu: Küllerimizden doğacağız
Tarih: 01-11-2021 17:25:00 Güncelleme: 28-11-2021 19:51:00


Akrep Burcu vurgulu bir Kasım ay’ı yaşayacağız. Küllerimizden yeniden doğacağımız çetin bir ay’a giriyoruz. 5 Kasım’da Akrep burcundaki Yeni ay ile Kasım’a başlıyoruz. Bu ay ayrıca tutulma aksı değişiyor ve Boğa - Akrep burcundaki ilk tutulmayı da yine Kasım ayında yaşayacağız.

Bu iki burç sabit burçlardandır, bu nedenle burada gerçekleşecek tutulmalar biraz zorlayıcı olur. Çünkü tutulmalar değişim getirir ve değiştirmek istemediğimiz şeyleri (yaşam alanlarımızı, birlikteliklerimizi, alışkanlıklarımızı) bazı olayların etkisiyle değiştirmek zorunda kalırız. Ne kadar direnirsek, o kadar hırpalanırız.

Öncelikle biraz Akrep burcunun doğasından bahsedeyim istiyorum. Akrep, insanın derinlerindeki karanlık yüzüdür. Kendimizde hiç görmek istemediğimiz gölge taraflarımızı akrep burcu sembolikleriyle görürüz. Korktuğumuz, tiksindiğimiz, başkalarına atfettiğimiz, kendimize konduramadığımız  ve kendimizde reddettiğimiz ama içimizde var olan olumsuzluklar akrep ile gün yüzüne çıkar. Kıskançlıklarımız, hırslarımız, sapkın cinsel ihtiraslarımız, öfke ve kinlerimiz, içimizde zaman zaman kendimizden bile gizlediğimiz diğer kötü yanlarımız akrep enerjisi ile ortaya dökülür. Akrepte değişim ve dönüşüm vardır. Dibe vurup yeniden yukarıya çıkma vardır. İçimizdeki bir şeylerin ölümü ve yeniden farklı bir şekilde doğmamız akrebin doğasındandır. Bunlar bu burcun olumsuz taraflarıdır.

Tabii ki her burcun olduğu gibi Akrep burcunun da olumlu yanları vardır. Güçlü sezgiler, sadece gözlemleyerek doğruları isabetli bir şekilde saptama yeteneği, olumlu yaklaşımları iki kat olumlu bir şekilde karşılama ve destek verme, tutkuyla bağlanma ve sadakat  bu burcun olumlu özelliklerinden bir kaçı. Ancak bu ay ne yazık ki göksel sertlik akrebin bu olumlu özelliklerini görmemize olanak vermeyecek.

5 Kasım’da Akrep burcunda oluşacak olan hilal, Güneş’in Ay ile kavuşarak Ay’ı yakmasına ve içimizin bu derinliklerine ışık tutmasına neden olacak. Ve bu hilal’e Boğa’da bulunan Uranüs de tam karşıt açı ile bağlanarak krizler, gerilimler ve şoklar yaşamamıza neden olacak. İçsel farkındalığımız artarak kendi karanlığımızla yüzleşeceğiz. Her birimizin hayatının farklı yönlerinde dönüşümler gerçekleşecek. Özellikle 10 Kasım’da Akrep burcunda gerçekleşecek olan Mars, Merkür kavuşumu pervasız söylemler ve hareketlerin artmasına neden olabilecektir.

Akrep başkasının parasını da sembolize eder. Eşimizin, ortağımızın parası veya miras gibi konularda daha dikkatli davranıp aşırı talep eden pozisyona kaymaktan kendimizi frenlememiz gerekecektir, aynı zamanda  kendi kaynaklarımızı da  bu süreçte ikinci ve üçüncü şahıslardan veya kurumlardan iyi korumamız gerekecektir.  Bu süreçte yapacağımız her türlü yatırıma dikkat etmemiz önemlidir, dürtüsel ve acele kararlarla veya bazı manipülasyonlarla zarara uğramamız çok olasıdır. 5 Kasım’daki Venüs’ün Oğlak burcuna geçmesi,  finansal kontrolü sağlamamızda bize destek veren bir görünüm olacaktır. Aynı zamanda bu süreçte kuracağımız ilişkilerin de uzun vadeli ve sağlam ilişkiler olmasını sağlayacaktır.

19 Kasım’da Boğa burcunun 27inci derecesinde marsiyen ve merküryen parçalı bir ay tutulması yaşayacağız. Son dereceler haritalarda genelde olumsuz çalışır.  Sağlık astrolojisinde boğa burcu vücudumuzda boyun ve boğaz bölgesini sembolize eder, dolayısıyla bu ay bu tutulmanın da etkisiyle boyun ve boğaz bölgemizde bazı hassasiyetler söz konusu olabilir. Bu bölgelerin sağlığına özen göstermemiz gerekecektir.

Boğa-Akrep aksı astrolojide para aksı olarak geçer ve bu aksta gerçekleşecek olan tutulma parasal konulara da yine dikkat çekmekte. Boğa burcu toprak grubu bir burçtur aynı zamanda, dolayısıyla para ve toprak gündemimizi dolduran konular olacak bu dönemde. Pek çoğumuz yatırımını toprak almaya yönlendirme kararı alabilir, bunun için harekete geçebilir. Toprak, para kazandırır ve parayı da toprağa yatırmak kazanç sağlamamıza neden olur bu süreçte. Böylelikle hem akrebin dönüşüm yapma semboliğini çalıştırmış oluruz hem de Boğa’nın maddi değerleri koruma semboliğini çalıştırırız ve bu da kazanç sağlamamıza neden olur.

Evet, oldukça krizli bir ay yaşayacağız ama her kriz aynı zamanda fırsatları da beraberinde getirir. Fırsatları görüp değerlendirebileceğimiz bir ay olması dileklerimle…

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

 

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI