Bugun...


Şeyda Özbey

facebook-paylas
Ruhsal şifrelerimiz olan aydüğümleri burç değiştiriyor...
Tarih: 13-05-2020 22:56:00 Güncelleme: 05-06-2020 21:38:00


 

Doğduğumuz An’da gökyüzünde Güneş’in, Ay’ın ve Gezegenlerin burç pozisyonları, yerleşimleri o an’a özgüdür. Tüm gezegenler Güneş’in çevresinde değişik hızlarda döndüklerinden, bir doğum haritası 25.000 yıl boyunca yinelenmez. Yani her birimizin doğum haritası kendisine özgüdür. İkiz doğumlarında bile minimum 4 dakikalık bir fark bulunmaktadır. Yani gökyüzü 4 dakika öncekinden farklı bir konumda demektir bu.

Doğduğumuz an’ın enerjisi bizim hücrelerimize işler ve Biz’i oluşturur. Ne olduğumuz o enerjilerde saklıdır. Genetik şifrelerimizi anne ve babamızın genleri, enerjisel  şifrelerimizi doğum anındaki göksel yerleşimler ve ruhsal şifrelerimizi de Güney ve Kuzey Ay Düğümlerinin konumları belirler. Doğum anından itibaren gezegenler ve ışıklar (Güneş-Ay) hareketlerine devam ederler ve bizim yaşam yolculuğumuz da bu hareketlerle birlikte başlar. Gök cisimlerinin her hareketi bizim yaşam döngümüzde yeni bazı başlangıçlara veya bitişlere sebep olur.

5 Mayıs 2020, saat 08:48 itibariyle Ay düğümleri Oğlak-Yengeç aksından, İkizler-Yay aksına geçiyor. 5.5.2020 – 23.12 2021 tarihleri arasındaki yeni deneyim alanımız İkizler-Yay konuları ve haritamızda bu burçların bulundukları evlerin konularıdır.

Ay düğümleri gök cisimleri değildirler, onlar Ay’ın Dünya çevresindeki yörüngesinin, Dünya’nın Güneş çevresindeki yörüngesiyle kesişmesi sonucu oluşan noktalardır. Fakat bu noktalar yaşamımızda o kadar etkindirler ki, onların rehberliğinde kendimizi tanımamız ve bu hayata geliş amacımızı fark edip, onu gerçekleştirmemiz mümkündür. Haritamızdaki ay düğümlerinin bize anlattıklarını anlamamız çok önemlidir, çünkü yaşam,  gözlerimiz bağlı olarak yürümek için çok kısadır.

Ay düğümleri önemli yol ayrımlarını sembolize ederler. Astroloji uygulamadır, inançla bir ilgisi yoktur. Bilgi edinme ve deneyler yapmayla ilgilidir. Bu da İkizler-Yay aksının konusudur.

Bilgi edinmeyle (ikizler), medyayla ve iletişimle (ikizler), ticaretle (ikizler), yanıltılıp yanlışa sürüklenmekle (ikizler), hız-zeka ve zihinsel faaliyetle (ikizler) ve edinilen bilgilerin özümsenip uygulamalarla derinleştirilmesiyle (yay), daha geniş kitlelerle iletişim kurmakla (yay), tanıtım, reklam ve medyayla (yay) en nihayetinde de dışa dönüklük ve sosyallikle (ikizler-yay), değişkenlikle (ikizler-yay) ve eğitimle (ikizler-yay) ilgili bir akstır bu.

 

Güney Ay Düğümü (GAD)

Ruhumuzun bu hayata doğarken getirdiğimiz yeteneklerimizi, kapasitemizi, alışkanlıklarımızı, içsel bilgimizin ne olduğunu gösterir. Bu geçmiş yaşamlarımızdan veya ailemizin köklerinden aldığımız özelliklerimizdir.

 

Kuzey Ay Düğümü (KAD) 

Bu hayatta ruhumuzun neleri deneyimlemesi ve öğrenmesi gerektiğini, daha önceden bilmediğimiz, deneyimlemediğimiz ama tekamülümüz için gerekli olan konuları gösterir. Burası kendimize yeni bilgi ve beceriler katacağımız alanlardır. Bu nedenle bizim için biraz daha zorludur. Ama bu alanda atacağımız her adım için İlahi Sistemden yardım alırız.

Eski deneyim alanımızdan (GAD) güç alarak yeni olanı (KAD) deneyimleyip, tekamül için bu yaşama gelmeyi kabul etmişizdir. Bu iki düğümü hayatımızda dengelemek çok önemlidir. Güney Ay Düğümünü kullanarak Kuzey Ay Düğümüne yönelebiliriz.

Bu düğümler bu hayata geldiğimiz andan itibaren bizim için KADERSEL’dir. Transit ay düğümlerinin her yeni aks’a  geçişinde biz bazı değişimleri kadersel olarak yaşamaya başlarız. Yani bizim isteğimizle değil olaylar öyle gerektirdiği için bazı değişimleri yaşamak zorunda kalırız. Bu bizim gelişimimiz için gereklidir.

5 Mayıs 2020 itibariyle Kuzey Ay Düğümü İkizler, Güney Ay Düğümü Yay burcuna geçti ve özellikle bu burçlarda ay düğümleri veya kişisel gezegenleri olan insanlar için kadersel temaların yaşanacağı 1,5 yıllık bir süreç başlamış oldu.

Bir sonraki yazımda ay düğümlerinizi nasıl bulacağınızı da anlatacağım.. 

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: 

Telefon: 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI