Bugun...Kursiyerlere Sertifikaları Törenle Teslim Edildi

Seydiköylüler Derneği ve Gaziemir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile birlikte Yunanca kursu eğitimi gören kursiyerler sertifikalarını aldılar.

facebook-paylas
Tarih: 09-08-2023 21:57

Kursiyerlere Sertifikaları Törenle Teslim Edildi

Seydiköylüler Dernek binasında düzenlenen sertifika törenine Gaziemir Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer'in yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Murat İpek, usta öğreticiler ve dernek üyeleri katıldı.

Sertifika töreni öncesinde, dernek bünyesinde müzik yapan ozanlar grubu seslendirdiği türküler beğeni ile izlendi.

Sertifika törenine katılan Gaziemir Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer eğitim alan kursiyerleri kutladı. İlçe millî eğitimi ve halk eğitimi müdürlüğü olarak Seydiköylüler Derneği'nin gerçekleştirdikleri etkinliklere destek olmaya devam ettiklerinin altını çizen Kaymakam Üçer "Derneğimizin ilçe halk eğitimi merkezi ile birlikte önemli bir etkinliğe daha birlikte imza attılar. Dil öğrenimi yeni bir dil öğrenimi görmek çok önemli. Sizlerde aldığınız eğitimle karşı kıyıdaki dostlarınızla rahatlıkla anlaşabileceksiniz. Bir birimizin dilini bilmek, öğrenmek çok önemli. Bir diğerimizin ne dediğini anlamakta çok daha önemli. Tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyorum" dedi.

Mübadelenin iki tarafı birbirinin dilini öğrendiğini söyleyen Seydiköylüler Derneği Başkanı Hakan Süvari yaptığı konuşmada bugüne kadar her konuda yardımını esirgemeyen Gaziemir Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer'e teşekkür etti.

Seydiköylüler Derneği Başkanı Süvari "Mübadelenin 100'üncü yılında, halk eğitimi merkezimiz ile çok önemli bir etkinliğe daha imza attık. Desteğinden dolayı sayın kaymakamımıza, müdürlerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Biz nasıl burada Yunanca kursu açtı isek, Yunanistan'daki dernek yöneticileri de oradakiler için Türkçe kursu açtı. Şimdi karşılıklı olarak bir araya geldiğimizde bir birimizin ne dediğini anlayabileceğiz" dedi.

Kursu başarı ile bitiren kursiyerlere dernek binasında belgeleri teslim edildi.
Editör: Nurten Öğüt
Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Eğitim Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HAVA DURUMU
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI